Dlaczego Logitech nie umie pilotów i … jak sobie z tym radzić

Logitech był pionierem

w Europie w zakresie produkcji świetnych, powszechnie dostępnych pilotów uczących. Jednak czym bardziej urządzenia te stawały się zaawansowane tym bardziej rósł stopień nie radzenia sobie przez Logitecha z aplikacją do ich zarządzania. Brzmi dziwnie ale prawdziwe. W obecnej chwili jeżeli masz w domu środowisko oparte o systemu Mac OS wybranie pilota Harmony Elite jest jednym z głupszych pomysłów jakie mogą Ci przyjść do głowy. Zresztą mając Windows jest podobnie, różnica w tym, że przynajmniej asz dostępną natywną aplikację do zaprogramowania pilota. Niemniej działanie pilota jest dalej dalekie od logiki i oczekiwań.

Ale idąc po kolei co doprowadziło mnie do takich wniosków i jak sobie z tym poradziłem.

Problem – domyślnie programowane sekwencje włącz / wyłącz urządzenie w ramach aktywności

Logitech podczas dodawania Aktywności wymusza przymusową automatyzację włączania i wyłączania współpracujących z sobą urządzeń. Wszystko jest OK jeżeli Logitechem sterowane są tylko tylko jedno źródło i wzmacniacz, sytuacja robi się absurdalna, gdy próbuje się sterować nim kilka źródeł. Zaprogramowanie sekwencji wyłącz tuner i włącz CD bez wyłączania wzmacniacza przypominało wyprawę na Marsa. Sprawę już absurdalnie skomplikowało wprowadzenie HDMI CEC, który takie sterowanie samodzielnie realizuje między zgodnymi urządzenia, którego istnienia Logitech nie zauważył do dzisiaj.

Rozwiązanie

Rozwiązaniem w/w problemu jest zaprogramowanie pod guzikami odpowiedzialnymi za włączanie / wyłączanie urządzeń rozkazów z innego pilota, nie używanego w naszym systemie. Wtedy Logitech zgodnie ze swoją logiką wywoła ten rozkaz, ale nie odniesie on żadnego skutku w naszym zestawie, gdyż pilot wyśle komendę przez niego nie obsługiwaną i ten ją zignoruje .

Wątek ten będzie kontynuowany a tymczasem może zainteresuje Cię:

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W celu optymalizacji treści dostępnych w serwisie oraz dostosowania go do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z plików cookies zapisywanych na urządzeniach użytkownika. Pliki te możesz kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki. Dalsze korzystanie z serwisu, bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, iż akceptujesz stosowanie plików cookies. View more
Akceptuję