Fachowa literatura audio

Branża audio jak chyba żadna inna pełna jest produktów, które zmieniają w jakiś sposób naszą percepcję odczuwania muzyki,  ale których jednak zasad działania czasami nie da się w żaden zdroworozsądkowy sposób wytłumaczyć. Często jednak produkty takie działają w sposób zgodny z  ogólnie znaną wiedzą z zakresu elektrotechniki, natomiast ich producenci, próbując wyróżnić się na rynku, dodają im cech nadprzyrodzonych, które tak, naprawdę w tych urządzeniach nie istnieją. Aby móc odsiać przysłowiowe ziarno od plew potrzebna jest wiedza, którą daje fachowa literatura audio. Poniżej  zestaw kilku żelaznych pozycji pozwalających zrozumieć co tak naprawdę dzieje się w środku sprzętów audio.

  • Zakłócenia w urządzeniach elektronicznych – Alain Charoy – encyklopedia wiedzy jeżeli chodzi i zrozumienie źródeł powstawania zakłóceń oraz sposobów ich unikania i likwidacji.
  • Zestawy głośnikowe – Aleksander Witort – encyklopedia projektowania zestawów głośnikowych,
  • Podręcznik akustyki F. Alton Everest, Pohlmann Ken C ( najnowsze wydanie ma nr 6)  – książka chrzczona biblią amerykańskich audiofili.

Dwie pierwsze pozycje nie są obecnie dostępne jako nowe, ale warto poświecić chwilę czasu na ich zdobycie z drugiej ręki. Znaleźć można w nich wiele recept, które pozwolą rozwiązać niektóre problemy z zestawem audio minimalnym kosztem. Wiedza w nich zawarta pozwoli nam również wybrać produkty, które ta naprawdę działają i przyniosą poprawę w brzmieniu posiadanego sprzętu.

Polecam również:

Miłej lektury !

Może zainteresuje Cię również:

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *