Odtwarzacze Blu Ray z liniowym zasilaczem

W ramach modernizacji zestawu audio stereo przeznaczonego między innymi do słuchania koncertów postanowiłem dokompletować do zestawy odtwarzacz Blu Ray jako transport zasilający zewnętrzny DAC-a sygnałem LPCM. Niestety w ramach oszczędności producenci odtwarzaczy montują praktycznie wszędzie zasilacze impulsowe. To one są między innymi odpowiedzialne  za bardzie przeciętne brzmienie w stereo odtwarzaczy wieloformatowych.

Upgrade o zasilacz linowy

Można pójść drogą ich modernizacji, ale sam zasilacz liniowy to koszt minimum 1000 zł, co powoduje, że czasami inwestycja w niego będzie nieopłacalna. Jednak gdybyśmy zdecydowali się na ten krok na ebay znajdziemy bezproblemowo zasilacze do odtwarzaczy BR Oppo i Cambridge Audio, bazujących zresztą na elektronice Oppo. Zasilacze te są skonstruowane w sposób dający możliwość ich podmiany 1:1 w miejscu dotychczasowego zasilacza, wymiana taka powinna być więc łatwa do wykonania i całkowicie odwracalna

Odtwarzacze zasilaczem linowym

Drugą drogą jest znalezienie odtwarzacza od razu z zasilaczem linowym i pójście w jego tuning ale mając za bazę produkt lepszy na starcie. Portfolio mamy jednak tu bardzo ograniczone:

  • Pioneer LX91 zbudowany jak czołg ale wiekowy i z bardzo drogim laserem
  • Oppo 95EU
  • Philips BDP9700
  • Philips BDP9600
  • Philips BDP9500

Macie jakieś swoje dodatkowe typy ?

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *